Rowery dla dzieci

Jak wybrać rower dla dziecka?

Dzieci wybierając się na zakupy kierują się tylko jednym kryterium – wybrany produkt ma być ładny. Dlatego dziewczynka wybierając dla siebie rower sprawdzi przede wszystkim czy przy kierownicy są różowe wstążeczki, a na szprychach różowe koraliki. W zasadzie inny kolor dla dziewczynki nie wchodzi w grę, rower powinien być różowy lub biało różowy. I to jedyna rzecz, którą warto skonsultować z dzieckiem. Całą resztę rodzice powinni wziąć na siebie.

Rowery Embassy dla dzieci powinny być dostosowane do wzrostu dziecka, generalnie zasada jest taka, że im niższe dziecko tym mniejsze kółka. Nawet jeśli maluch korzysta z bocznych kółek pozwalających utrzymać równowagę musi mieć możliwość swobodnie dotknąć stopami do podłoża wygodnie siedząc na siodełku. Nie można zapomnieć o tym, że dziecko rośnie, rowerek kupiony dziecku po roku może okazać się za mały. Nawet na pewno będzie za mały. Dlatego trzeba kupić rowerek rozwojowy, taki w którym kierownica i siodełko mają możliwość wysuwania się do góry.

Co jeszcze musi posiadać rower dla dziecka? Dobrze jeśli łańcuch ma szczelną osłonę, zabezpieczy to garderobę dziecka przed zabrudzeniem. Poza tym rowery dla dzieci Embassy muszą być wyposażone w hamulce i głośny sygnał dźwiękowy. Lusterko nie jest konieczne, dzieci nie umieją z nich korzystać, brakuje im umiejętności myślenia przestrzennego. Podobnie rzecz się ma z oświetleniem, dzieci rzadko jeżdżą po ciemku. Poza tym trzeba pamiętać, że dzieci mogą jeździć rowerem po chodniku, również opiekun dziecka w takim wypadku ma prawo poruszać się po chodniku. Oczywiście dziecko na rowerze porusza się w kasku.

Rowery dla dzieci Embassy to bardzo dobry wybór i sposób na zachęcenie dziecka do aktywności sportowej, co z pewnością zaprocentuje lepszą kondycją fizyczną i zdrowiem. Wyrabianie w dzieciach dobrych nawyków i zamiłowania do sportu jest obowiązkiem rodzica.

Na sprzęcie dla dzieci nie ma sensu oszczędzać. Tani rower może okazać się nieużyteczny, choćby z powodu ciężkiego obracania się pedałów.