Bikeinn

Dlaczego warto jeździć na rowerze? Ten sport poza czystą przyjemnością obcowania z naturą przynosi wymierne korzyści organizmowi. Dotlenienie, wzmocnienie mięśni brzucha i ud, a także stawów i kręgosłupa. Dlatego warto jeździć na rowerze po górach? To sport dla ludzi lubiących emocję i adrenalinę. Nigdy nie wiadomo co nas czeka za zakrętem, łagodny zjazd czy trudny podjazd, część trasy będzie trzeba przejść z rowerem na plecach szczególnie w wyższych partiach gór. Z pewnością nie jest to sport dla ludzi, którzy nigdy nie jeździli na rowerze. Jeśli jednak ktoś chce rozpocząć przygodę z rowerem od jazdy po górach powinien na początek wybrać łatwiejsze trasy. W gruncie rzeczy jazda rowerem po górach podlega tym samym zasadom co jazda na nartach, nie zaczyna się tej przygody od forsowania czarnych szlaków.

Krajobrazy górskie od lat przyciągają uwagę turystów i zapraszają na szlaki. Od niedawna wędrówki górskie są domeną nie tylko pieszych ale i rowerzystów. Wychodząc naprzeciw potrzebom fanów sportu przemysł rowerowy wyprodukował specjalne modele rowerów do jazdy górskiej – rowery górskie.

Czym rower górski różni się od innych typów rowerów? Przede wszystkim szerszymi oponami i wzmocnioną ramą. Drugim ważnym czynnikiem jest dobra amortyzacja, ułatwiająca jazdę po bezdrożach. Za to w przeciwieństwie do roweru miejskiego nie są potrzebne błotniki oświetlenie. Rower górski jest bardzo ascetyczny, usuwa się wszelkie niepotrzebne wyposażenie dodatkowe. Również pedały umieszczone są wyżej niż w tradycyjnym rowerze. Na nierównościach taki drobiazg ma duże znaczenie. Co ciekawe, koła są dużo mniejsze niż w tradycyjnych rowerach miejskich.

Wybierając się w podróż górską trzeba zabrać ze sobą coś więcej niż tylko bidon z herbatą. Podstawowy zestaw narzędzi,zapasowa dętka i pompka to minimum tego co trzeba mieć ze sobą. Wybierając rower górski jako środek transportu i sprzęt sportowy.

Rowery górskie, które można kupić w sklep Bikeinn to prawdziwa perełka wśród sprzętu do jazdy po górach. Nietypowy wygląd może zmylić laika, ale fachowiec od razu zobaczy w tym rowerze to czego szuka. Poszukiwania rowery górskie można uznać za zakończone.