Amazon

  • Buty Vans już od 14£

    Obuwie firmy Vans już od 14£ w sklepie internetowym Amazon
    Zaktualizowane w tym tygodniu

Przedstawianie międzynarodowego sklepu Amazon to trochę tak jak przedstawianie Facebooka. Nawet jeśli ktoś nie używa wie co to jest i do czego służy. Ale czy na pewno każdy wie, że to właśnie Amazon wprowadził na rynek popularny czytnik e-booków Kindle? Mało tego Kindle jest autorskim wynalazkiem Amazona. Amazon kindle obsługuje specjalnie stworzony dla tego urządzenia format plików mobi, natomiast nie obsługuje popularnych, aczkolwiek stworzonych dla konkurencyjnych urządzeń plików epub. W Polsce popularny Kindle zawojował rynek zyskując aż sześćdziesiąt procent udziałów w rynku czytników e-booków.

W czym tkwi sekret Amazon Kindle? Z całą pewnością niska cena Amazon Kindle przyciąga rzesze użytkowników chętnych do wypróbowania nowej technologii. Pamiętajmy, że czytniki e-booków to stosunkowo nowe urządzenie, zaledwie od kilku lat obecne na rynku. A przy tym tempo zyskiwania nowych zwolenników Amazon Kindle jest doprawdy zawrotne. Coraz częściej w środkach komunikacji publicznej można zobaczyć czytelników trzymających w dłoniach nie tradycyjną książkę a właśnie czytnik Amazon Kindle. Dlaczego?

Pierwszym argumentem przemawiającym za używaniem czytnika jest wygoda. Lekki, poręczny, niewielki (ale nie za mały czytnik Amazon Kindle) jest bardziej poręczny niż ciężka książka, która potrafi się zamknąć w najmniej odpowiednim momencie. Druga rzecz to ilość książek, które można zabrać ze sobą korzystając z czytnika. Pliki tekstowe nie potrzebują dużo miejsca w pamięci urządzenia, przeciętny e-book to 1-2 MB. Przy wydawałoby się niewielkiej (w porównaniu z komputerami) pamięci urządzenia (największa pamięć wbudowana czytnika Kindle to 4GB) i tak można zabrać ze sobą kilkaset książek. Z tradycyjnymi papierowymi książkami byłoby to praktycznie niemożliwe.

Podświetlany diodami led czytnik kindle Amazon z możliwością regulowania podświetlenia to duża wygoda, oraz możliwość czytania książek praktycznie w każdych warunkach bez konieczności dbania o dodatkowe oświetlenie z zewnątrz. Obsługa czytnika jest bardzo prosta i intuicyjna.

E-booki można kupować bezpośrednio w sklepie Amazon co jest bardzo wygodnym i praktycznym rozwiązaniem. Wbudowanym modem 3G pozwala na łączenie się z internetem w celu dokonywania zakupów lub czytania e-gazet.

Nie ma co ukrywać powoli tradycyjny papier zostaje wypierany przez elektroniczne urządzenia do czytania książek i gazet. Wiadomość ta na pewno ucieszy ekologów (mniejsze zużycie papieru to mniejsza wycinka drzew). Warto również zauważyć, że używanie czytnika mniej obciąża oczy niż czytanie tradycyjnych książek, szczególnie tych drukowanych małą czcionką. Czytnik e-booków Amazon Kindle pozwala na regulowanie wielkości czcionki do potrzeb oczu czytelnika. Mała rzecz a cieszy.